Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
Similar topics
Zadnje teme
» Brojimo od 1 pa dokle stignemo...
 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptyUto Jun 12, 2012 1:52 am od Mirka

» Azbuka osobina
 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptyUto Jun 12, 2012 1:51 am od Mirka

» KALADONT
 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptyUto Jun 12, 2012 1:50 am od Mirka

» Okiti jelku
 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptyPon Jun 11, 2012 10:21 am od Mirka

» ASOCIJACIJE
 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptyPon Jun 11, 2012 10:18 am od Mirka

» Šta radite sad dok kuckate ?
 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptyPon Jun 11, 2012 10:15 am od Mirka

» Podela odgovornosti..
 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptyPon Jun 11, 2012 2:25 am od Mirka

» Kada se treba zaustaviti?
 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptyPon Jun 11, 2012 2:21 am od Mirka

» DOBRODOŠLICA novim članovima
 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptyPon Jun 11, 2012 2:16 am od Mirka

Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Galerija
 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
RAZMENA BANERA
BannerFans.com BannerFans.com Image hosted by servimg.com BannerFans.com
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
free counters
Ključne reči
Facebook - Fontana

 

  REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....

Ići dole 
AutorPoruka
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:21 pm

Miraž torta

Potrebno je :

20 jaja
800 gr šećera
400 gr oraha mlevenih
4 kaš brašna (ravne)
375 gr margarina
125 gr butera
250 gr slatke pavlake Imlek
150 + 200 gr krem šlaga
300 gr višanja
300 gr ananasa
150 gr pečenog badema sečenog na listiće

5 belanaca umutiti sa 5 kaš šećera i dodati 100 gr mlevenih oraha i 1 kašiku brašna.Orahe i brašno sjediniti polako mešajući sa belancima drvenom ili plastičnom kašikom( nikako metalnom).
Ispeči ovakve 4 kore.

Fil : 20 žumanaca dobro izmiksirati sa 20 kašika šećera,da pobeli i skuvati na pari kao i svaki šamponjez.
Kuvanje traje najmanje pola sata,a kuvan je kad se po dnu povuče varjačom i ostane trag,a po vrhu se pojavljuju veliki vazdušni klobukovi.
Fil ohladiti.
Umutiti margarin i buter da se dobije glatka masa.Umutiti u posebnom sudu 150 gr krem šlaga i 250 gr slatke pavlake,dok masa ne postane čvrsta.Dodati ovu masu predhodnoj i sastaviti.Polako dodavati kuvan hladan fil i mutiti mikserom da se ujednači.

150 gr badema obariti i oljuštiti pa nožem iseći na listiće i tako isečene propeći u rerni na srednjoj temperaturi da dobije zlatno žutu boju.Voditi računa da ne pregori.
300 gr višanja ,ukoliko je zamrznuta presuti sa 3 kaš šećera i na pari istopiti i ohladiti.
300 gr ananasa ocediti od soka i iseckati na parčiće.

Filovanje torte :
Fil podeliti na 4 dela.
Na prvu koru staviti jedan deo fila u koji je dodat seckan ananas.
Na drugu koru složiti ravnomerno višnje i prekriti sa drugom četvrtinom fila.
Treću koru filovati delom fila u koji je dodato pola od pečenog badema
Četvrtu koru filovati ostatkom fila i obraditi tortu okolo.
Kad se ohladi u frižideru,umutiti 200 gr krem šlaga i obložiti tortu spolja,panirati ostatkom listića badema i ukrasiti po želji.

Oni kojima je rado pravim ,kažu da je bolja od originala


Prijatno !!


 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Alim0577
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:28 pm

Egipatska torta


Potrebno je

18 jaja
300 gr mlevenih oraha
8oo gr šećera
200 gr pečenog lešnika
250 gr margarina
125 gr butera
400 gr krem šlaga
1/2 l mleka
šipka vanile ili 2 vanil šećera
7 kašika brašna


Ispeći tri identične kore.

6 belanaca umutiti sa 6 kaš šećera i dodati masu od 100 gr mlevenih oraha pomešanih sa 1 kašikom brašna (ravna)
masu ujednačiti drvenom ili plastičnom varjačom,sipati u podmazan lim i peći.

200 gr lešnika ispeći i oljuštiti,pa naseckati malo krupnije,ali ne previše.
Ispeći 200 gr šećera i razliti da se hladi ,pa hladno samleti i pomešati sa lešnikom.

Fil : 1/2 l mleka prokuvati sa šipkom vanile i šipku izvaditi.Mleko prohladiti.
18 žumanaca umutiti sa 200 gr šećera i 4 kašike brašna,pa dodati mleko,ujednačiti i kuvati na pari dok se ne dobije gladak kre.Mešati neprekidno da se ne bi stvorile grudvice.
Ako nema šipka vanile,onda pred kraj kuvanja dodati 2 vanil šećera.
Fil ohladiti i u hladan dodati 1 margarin i 1 buter ,pa sve diobro izmutiti i ujednačiti.

Umutiti 150 gr krem šlaga sa 150 gr hladne vode.

Filovati tortu ovim redom.
Kora,trećina fila,pa preko toga staviti 5 kašika mase od lešnika i šećera i rasporediti.Preko ovoga stavviti pola od umućenog krem šlaga.
Postaviti drugu koru i ponoviti postupak,a preko treće kore staviti fil i ostatak grijaža .
Ostaviti tortu u frižideru da prenoći i sutradan ,kad se ocedi šećer,umućenim krem šlagom ukrasiti po želji.
Torta je bogata i sočna,prelepog osvežavajućeg ukusa,i bez obzira što na prvi pogled deluje drugačije,nije preslatka.



 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Alim0525
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:32 pm

Esterhazi torta

za koru:
10 belanaca
200 g šećera
50 g brašna
1 vanilin šećer
cimet

za fil:
1/2 l mleka
200 g šećera
300 g putera
5 žumanaca
40 g gustina
150 g mlevenih lešnika

za glazuru:
džem
200 g šećera u kockama
250 g šećera u prahu
sok od 1 limuna
1/8 l vode
nekoliko štangli čokolade

Priprema:

kore:
Odvojite belanca od žumanaca. Žumanca ostavite sa strane a belanca mikserom dobro umutite sa 200 g šećera. Zatim dodati brašno, kašiku po kašiku, pa onda vanilin šećer i cimeta po ukusu. Od dobijene mase ispecite 5 tankih kora (možete i na drugoj strani pleha kao za doboš tortu), na temperaturi od 160 stepeni.

fil:
Umutite dobro prethodno odvojena žumanca sa 200 g šećera. U to dodajte oko pola šolje hladnog mleka u kome ste razmutili gustin. U sud sipajte mleko pa ga zagrejte dok ne proključa. Smanjite malo vatru pa u mleko sipajte umućena žumanca sa šećerom. Mešajte dok ne proključa, zatim sklonite sa vatre pa ostavite da se ohladi. Tek kada je potpuno hladno, dodajte u to puter i mlevene lešnike.

glazura:
Šećer u kockama kuvajte sa vodom sve dok ne dobijete gust sirup. Odlijte pola sirupa u šolju, a ostatak ostavite na vatri, dodajte mu prah šećer i limunov sok, kuvajte mešajući i postepeno dodavajući odliven deo sirupa oko 15 minuta.

Tortu formirate tako što fil mažete između kora i na kraju njime filujete bočne strane torte. Gornju površinu torte premažite džemom pa prelijte pripremljenom glazurom od šećera. Na kraju ukrasite istopljenom čokoladom prelivajući je u linijama preko glazure.

Esterhazi torta treba da odstoji u frižideru da se ohladi i stegne pre nego što je poslužite.



 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Alim0591
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:34 pm

Bajadera torta

300 g mlevenog plazma keksa
375 g margarina
400 g šećera u prahu
100 g čokolade za kuvanje
250 g mlevenih oraha
1 čaša soka od pomorandže
1/2 l mleka
2 pudinga od vanile
2 šlaga


Priprema:

I sloj:
Margarin izvadite iz frižidera i ostavite na toplom mestu sat do dva sata pre pripreme. Za ovaj sloj umutite 125 g margarina sa 130 g šećera u prahu. Zatim u to dodajte 300 g mlevenog plazma keksa i promešajte. 100 g čokolade istopite sa kašikom mleka ili vode pa dodajte u masu dok je čokolada vrela. Sve promešajte, dodajte malo soka od narandže pa kada dobijete ujednačenu masu, prebacite na tanjir za tortu i oblikute donju koru. Ostavite u frižideru da se stegne i ohladi.

II sloj:
Umutite 125 g margarina sa 140 g šećera u prahu. Zatim tome dodajte 250 g mlevenih oraha i malo soka od pomorandže. Takođe zamesite jednaku masu. Ovu masu staviti preko I sloja i napraviti od nje drugu koru. Ako vam je lakše, možete prvo masu oblikovati na ravnoj površini pa je tek onda staviti preko prve kore.

III sloj:
Od 1/2 litra mleka odvojite 10 kašika pa stavite ostatak da se greje. Za to vreme u činiju sipajte dve kesice pudinga od vanile i 4 kašike šećera i izmešajte na suvo. Dodajte tome 10 kašika hladnog, prethodno odvojenog mleka pa mešajte sve dok se puding i šećer potpuno ne istope. Kada mleko proključa, sklonite sa vatre, polako sipajte puding u njega uz neprestalno brzo mešanje. Ovako pripremljen puding ostavite da se ohladi. Umutite 125 g margarina sa 130 g šećera u prahu pa to dodajte pudingu, ali tek kada je puding potpuno hladan.
Smesu izliti preko prethodno složene dve kore.

Na kraju umutite 2 šlaga pa premažite tortu. Ostavite u frižideru da se dobro ohladi i stegne pre služenja.


Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:40 pm

Leopold torta


Ispeći 5 kora : 4 belanca ,umutiti dobro sa 150 gr šećera i dodati 150 gr mlevenih oraha.
Orahe dodati i ujednačiti polako mešajući sa drvenom ili plastičnom kašikom ,nikako metalnom.

Pečene kore ostaviti da se ohlade i svaku preliti sa 100 gr karamelizovanog šećera.
U medjuvremenu ispeći 200 gr lešnika.Ohladiti i oljuštiti pa izdrobiti ili naseckati.

Fil : 20 žumanaca umutiti mikserom da "pobeli" sa 20 kašika šećera.
Kuvati na pari i pri kraju kuvanja dodati 200 gr čokolade.
Dobro umutiti 250 gr margarina i 250 gr butera i dodavati ohladjen fil.
Mutiti dok se ne dobije ujednačena i penasta masa.
Umućenom filu dodati seckani lešnik i izjednačiti.
Filovati kore ,svaku sa petinom fila.

Tortu preliti celu glazurom od čokolade.
Napraviti najmanje 72 sata pre služenja,da bi se pečeni šećer istopio i natopio kore koje su same po sebi tvrde.Ako se ostavi dovoljno dugo da "odleži",torta će biti sočna i izvanrednog ukusa.



 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Alim0599
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:42 pm

Moja Saher torta(u četvrtastom plehu )

Ispeći 2 kore

6 jaja,150 gr šećera.150 gr topljene čokolade i butera i
dodati 1oo gr mlevenih oraha ,100 gr brašna i 1 vanil šećer.

Gotove kore preliti sa masom od 300 gr šećera,100 gr čokolade i 300 gr vode,uz dodatak 1 vanile.
Vrelim džemom sastaviti kore,premazati odozgo i ostaviti da se stegne.Nakon toga preliti celu tortu glazurom od čokolade.
Ukrasiti po želji.



 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Alim0613
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:43 pm

Ovo je recept za još jednu fenomenalnu tortu,ali se nekome može učiniti *zametna*,
mada nije.Za ono vreme dok se suši kora može se uraditi mnogo toga .
Moje iskustvo je da prvo skuvam fil,pa onda idem dalje.Dok se kore isuše,fil je hladan i sastavljen ,pa filovanje može odmah nakon što se treća kora ohladi.
Za one koji vole ukus kafe

Francuska torta


Kore (ukupno 3 ) - umutiti 5 belanaca i dodavati 300 gr šećera,pa kad se umuti dodati 1 čašicu 0,5 limunovog soka,ali ja stavljam belo sirće,sigurnije je.
Dobro umutiti da se dobije čvrsta masa.U to dodati 150 gr seckanih oraha i 1 dobru kašiku brašna. Brašno dodati orasima i pomešati,pa onda dodavati u belanca,jer na taj način orasi neće pasti svi na dno.
Pleh obložiti masnim papirom za pečenje,ili običnim belim pelir papirom ako je pleh podmazan uljem.Razvući masu i staviti u rernu koja je zagrejana na 220 stepeni,pa smanjiti na 120 i sušiti koru 1 sat.
Nakon 1 sat ,izvaditi iz rerne i nakon hladjenja,izvaditi koru i skinuti papir.Koru iz pleha prevrnuti na tacnu i ne stavljati jednu preko druge pre filovanja jer su malo nežnije i lako lomljive.Svaku sledeću prevrnuti na posebnu tacnu,pa kod filovanja polako dugačkim nožem podpomoći prenošenje.
Isušiti ovako tri kore.

Fil : - 15 žumanaca umutiti sa 15 kašika šećera,dodati 4 pune kašike brašna,i kašičicu nes kafe (ako nema nesa ,može i kašičica kafe,ništa ne menja i neće pokvariti) i 300 gr mleka.Umutiti da nema grudvica i kuvati na pari.Pri kraju kuvanja dodati 1‚00 gr bele čokolade za kuvanje.Ohladiti fil dobro i hladan sastaviti sa masom od umućenog
1 1/2 margarina i 1 butera.Ujednačiti fil da bude penast i filovati kore sa po jednom trećinom fila.Tortu na kraju preliti glazurom od čokolade,i okolo ukrasiti po želji.

Glazura od čokolade : - 100 gr čokolade za mešenje iseckati u manji sud i dodati 2-3 kašike ulja.Staviti sud na paru i rastopiti čokoladu.Voditi računa da para ne bude prejaka.Kad se čokolada istopi ,skloniti sa pare i mutiti dok se ne *ohladi* ,odnosno ne bude temperature tela.Gustinu proveriti tako što se kašika sa čokoladom podigne i sipa,pa ako nema *kidanja* čokolade onda je ok,a ako je previše gusta dodati još malo ulja.
Preliti preko torte i lopaticom ravnomerno razvući.
Ovako pripremljena glazura ima naglašen sjaj kada se stegne.

Mali savet : nikad ne glazirajte tortu koja je bila u frižideru i koja je hladna,jer će na takvoj torti čokolada i ako je topla,brzo da se stegne i nećete moći da lepo razvučete glazuru.



 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Sl2p


Poslednji izmenio Kontesa dana Sub Dec 11, 2010 3:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:45 pm

NUGAT torta


Ispeći tri kore od po : 5 belanaca,5 kašika šećera ,100 gr melvenih oraha ,1 ravna kašika brašna

Skuvati fil na pari : 15 žumanaca umutiti sa 15 kašika šećera,dodati 3 kašike brašna i 300 gr mleka.
Ujednačiti masu i kada se razbiju grudvice kuvati na pari dok se ne zgusne.
kad je kuvano ,dodati 200 gr bele Milka čokolade i mešati dok se ne istopi.
Fil ohladiti i sastaviti sa masom umućenom od 1 margarina i 1 butera.Dobro ujednačiti da se dobije penast krem.

Umutiti u drugoj posudi 150 gr krem šlaga sa 150 gr hladne vode.Mutiti 5 minuta da se dobije čvrsta masa.
U to dodati 150 gr sitno seckanog lešnika i na krupno rende izrendano 100 gr crne Milka čokolade.

Filovati tortu .: kora,trećina žutog fila i preko toga pola od bele mase,
ponoviti postupak i sa drugom korom,pa preko treće premazati samo žuti krem.
Tortu obložiti u krem šlag i presuti sa 50 gr seckanog pečenog lešnika.

Torta je izvanrednog ukusa i toplo je preporučujem .



 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Alim0588
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:46 pm

Šarena torta s pistacijama


13 jaja,
150 g badema,
250 g šećera,
140 g šećera u prahu,
120 g mekog brašna,
50 g strugane čokolade,
200 g maslaca,
1 kašika ruma,
1 šipka vanile,
1 pomorandža,
malo džema,
2,5 dl mleka,
pistacije.


Bademe obariti, oljuštiti i samleti. Ulupati čvrst sneg od 9 belanaca.

Devet žumanaca mutiti sa 250 g šećera, mikserom oko 30 minuta. Nakon toga, dodati pripremljene bademe, brašno i sneg od belanaca.

Smesu podeliti na tri dela. U prvi deo dodati struganu čokoladu, u drugi deo struganu koru pola pomorandže, a u treći dodati 1 kašiku nekog džema (recimo od višanja).

U dobro nauljen i posut brašnom kalup za tortu stavljati naizmenično po kašiku sve tri vrste testa. Ponavljati dok se ne utroše svi sastojci.

Staviti u umereno zagrejanu pećnicu i peći oko 50 minuta. Pečenu tortu izvaditi, ohladiti, preseći na dva dela i filovati kremom.

Priprema krema:
U posudu za mućenje staviti 4 žumanceta. Dodati šećer u prahu, parče vanile i mleko. Staviti na paru i lupati žicom dok se ne zgusne. Zatim, prohladiti i dodati rum i 200 g maslaca. Izvaditi vanilu pa krem mešati žicom dok se još ne zgusne.

Tortu filovati kremom, a spolja posuti iseckanim pistacijama.
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:46 pm

Torta sa zamrznutim voćem

10 jaja,
170 g šećera,
200 g mekog brašna,
50 g rastopljenog maslaca,
300 g jagoda ili drugog voća iz zamrzivača,
malo likera ili konjaka,
100 g šećera u prahu,
1 limun,
3 dl šlaga.


Četiri žumanceta i šest celih jaja umutiti sa 170 g šećera. Zatim, staviti na paru i žicom lupati dok se smesa ne zagreje.

Skinuti sa vatre i dodati struganu koru limuna. Žicom neprestano lupati dok se smesa ne ohladi i zgusne.
Nakon toga, dodati prosejano brašno i rastopljeni maslac pa sve izmešati varjačom.
Izručiti u nauljen i pobrašnjen kalup za tortu. Ispeći na umerenoj vatri. Pečenu koru ostaviti da se dobro ohladi.

Zatim je izvaditi iz kalupa i preseći na dva dela pa nafilovati kremom.

Priprema krema:

150 g jagoda ili nekog drugog voća propasirati kroz gusto sito. Još 100 g jagoda ili drugog bobičastog voća očistiti od drškica i poprskati likerom ili konjakom.

Uzeti 3 dl rashađenog šlaga, umutiti ga i zasladiti šećerom u prahu. U propasirane jagode umešati šlag.

Tortu filovati pripremljenim kremom, poklopiti drugom korom, a ostatak šlaga naneti soplja. Ukrasiti sa 100 g jagoda prelivenih likerom.
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:47 pm

Čokoladna badem torta


7 jaja,
150 g šećera,
200 g mlevenih badema,
1 kašika mrvica od zemički,
na vrh noža praška za pecivo,
malo ruma,
1 limun.
Za krem:
3 jajeta,
3 kašike šećera,
8 rebara čokolade,
1 kesica vanilin šećera,
mleveni badem za posipanje.


Mrvice od istucanih zemički natopiti rumom. Sedam belanaca ulupati u čvrstu penu.

Sedam žumanaca i 150 g šećera u prahu mešati oko pola sata. Zatim polako dodavati mleveni badem, zemičke nakvašene u rumu, sok od pola limuna, prašak za pecivo i penu od belanaca.

Smesu izručiti u nauljen i pobrašnjen kalup za tortu. Staviti u zagrejanu pećnicu i peći oko 45 minuta. Ispečenu tortu izvaditi i izručiti naopako (gornja strana ide dole) na kuhinjsku rešetku.

Priprema nadeva:
Tri žumanceta i tri kašike šećera u prahu dobro umutiti pa dodati omekšalu čokoladu, kesicu vanilin šećera i čvrstu penu od tri belanceta.
Sve dobro umutii pa tek sutradan ovim kremom filovati tortu. Premazati je odozgo i posuti mlevenim
bademima.
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:47 pm

Torta od mešanog voća


5 jaja,
200 g šećera,
200 g putera,
400 g brašna,
100 g suvog grožđa,
100 g jabuka,
1 pomorandža,
1 limun,
4 dl mleka.
I još:
2 kesice šlaga od vanile.


Jaja i šećer penasto izmiksati. Dodati puter, brašno pomešano sa praškom
za pecivo, 2 dl mleka, iseckan limun, iseckanu pomarandžu, oprano suvo
grožđe i iseckane jabuke.

Testo izmešati pa izručiti u nauljen i pobrašnjen pleh. Ispeći u zagrejanoj rerni.

Pečeno testo staviti na tacnu za tortu i preliti preostalim mlekom (2 dl). Celu
tortu premazati umućenim šlagom.
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:48 pm

Trobojna torta s keksom


300 g mlevenog keksa,
do 1,5 dl jake crne kafe,
50 g maslaca.
Za I fil:
3 jajeta,
100 g maslaca,
4 kašike šećera,
150 g iseckanih oraha,
2 kašike instant kafe.
Za II fil:
3 kesice šlag-krema od čokolade,
3 dl hladnog mleka.
Za III fil:
3 kesice običnog šlaga,
3 dl hladnog mleka.


Od mlevenog keksa, crne kafe i otopljenog maslaca umesiti testo, pa ga rasporediti kao podlogu po dnu i ivicama kalupa.

Priprema I fila:
Umutiti jaja sa šećerom i instant kafom u penstu smesu. Sipati u sud za mućenje i kuvati nad parom stalno muteći dok se ne zgusne. Dodati otopljenu čokoladu i sve dobro izmešati. Ohladiti i onda izmešati sa penasto umućenim maslacem. Na kraju umešati iseckane orahe. Nakon toga, fil rasporediti po pripremljenoj podlozi.

Šlag-krem od čokolade umutii sa hladnim mlekom i premazati kolač. Umutiti običan beli šlag sa mlekom pa i njega naneti na kolač. Ostaviti u frižideru do služenja. Seći kao svaku tortu.
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:49 pm

Zakari ili Zakova torta

Ispeći tri kore : 5 belanaca,5 kašika šećera,100 gr mlevenog pečenog lešnika (voditi računa da se ne prepeče),1 kašika brašna i 2 kašike ulja.
Peći kore na 220 stepeni u podmazanom plehu.

Fil : 15 žumanaca umutiti da *pobeli* sa 15 kašika šećera i kuvati na pari dok se ne dobije gusta masa - kad povučete varjaču po dnu mora da ostane trag.Pri kraju kuvanja dodati 150 gr čokolade za mešenje.Čokolada se može dodati i na početku,ali onda treba voditi računa da se fil ne prekuva ,jert ga čokolada brže steže.
Kad je fil hladan ,umutiti 1 1/2 margarin i 1 buter i dodati fil ,pa mutiti dok se ne dobije glatka,penasta masa.

Umutiti u drugom sudu 150 gr krem šlaga sa 150 gr hladne vode i nakon 5 minuta mućenja u to dodati 100 gr pečenog seckanog lešnika.

Filovati trotu : kora,trećina čokoladnog fila i preko toga 1/2 belog,ponoviti sa drugom korom i na kraju treću koru premazati sa ostatkom čokoladnog fila.
Tortu preliti glazurom od čokolade.
kako se pravi glazura ,napisala sam u jednom od predhodnih recepata.



 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Alim0544


Poslednji izmenio Kontesa dana Sub Dec 11, 2010 3:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:49 pm

Dubrovačka torta


Za ovu poslasticu,koja se pre može svrstati u kolače,jer se može peći i u
četvrtastom plehu,potrebno je

8 jaja
24 kašike šećera
300 gr mlevenih oraha
300 gr mlevenih badema (oljuštenih)
sok i kora od jedne pomorandže
sok i kora od jednog limuna


Umutiti 8 žumanaca sa 8 kašika šećera,dodati 300 gr mlevenih oraha,
sok i koricu od jedne pomorandže i sipati u podmazan kalup za pečenje .
Umutiti 8 belanaca sa 16 kašika šećera,dodati sok i koricu od limuna i 300 gr
mlevenih oljuštenih badema.
Ovu masu presuti preko predhodne mase sa orasima i staviti da se peče na 170
stepeni oko 45 minuta.Na ohladjenu tortu izvadjenu iz kalupa staviti glazuru od
čokolade.
Torta je bogatog ukusa.Prijatno .
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:51 pm

Milka torta

Ispeći 3 kore : 5 belanaca,5 kašika šećera,100 gr mlevenih oraha,2 kašike plazme mlevene i 1 kašika brašna.

Fil : 15 žumanaca,15 kašika šećera,6 kašika brašna i 1 litar mleka sjediniti i kuvati na pari.
Kad je skuvano,odnosno krem se zgusnuoostaviti da se ohladi i hladan sastaviti sa 1 margarinom i 1 buterom.
U gotov krem dodati 200 gr bele i 100 gr crne milke seckane na sitnije kockice,i 200 gr seckanog pečenog lešnika.
Filovati kore i ostaviti tortu u frižider da se malo ohladi,pa premazati krem šlagom celu i ukrasiti po želji.
Torta je fantastičnog ukusa,za one koji vole lešnik i čokoladu.





Poslednji izmenio Kontesa dana Sub Dec 11, 2010 2:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:53 pm

Esterhazi torta - u mom aranžmanu

Ispeći 4 kore : 4 belanca,4 kašike šećera,80 gr pečenog lešnika mlevenog i 1 kašika brašna.(dodati 1 kašiku ulja da bi korica bila vlažna i meka)

Fil : 16 žumanaca umutiti sa 16 kašika šećera i kuvati na pari.
Kuvan fil dobro ohladiti pa sastaviti sa 250 gr margarina i 250 gr butera umućenih sa jednom slatkom pavlakom Kravica.

Ispeći 160 gr šećera i u njega dodati 160 gr pečenog lešnika i *okrenuti* dva tri puta u šećeru da se izjednači.Razliti na podmazan pleh i pustiti da se ohladi.Hladno samleti.

Filovati tortu - kora,četvrtina fila ,preko fila rasporediti ravnomerno četvrtinu mlevene mase šećera i lešnika.Ponavljati postupak do kraja i ukrasiti po želji.
Tortu pripremiti najmanje dan pre služenja,a ako odleži još jedan dan bit će ukusnija.



 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Alim0592
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:56 pm

Interkontinental torta

Ispeći tri kore : 5 belanaca,5 kašika šećera,100 gr mlevenih oraha i 1 kašika brašna.

Fil: 15 žumanaca,15 kašika šećera,3 kašike brašna (pune),250 gr mleka,sastaviti i
kuvati na pari.Kad se krem zgusne,ohladiti i sastaviti sa 250 gr margarina 250 gr
butera.Podeliti fil na tri dela,pa u jedan deo dodati 100 gr topljene čokolade.
u jedan deo dodati 100 gr mlevenog pečenog lešnika i 1 kašiku ruma,a u treći deo mlevenu masu od 100 gr pečenog šećera i 50 gr oraha.

Filovati kore : kora pa trećina svakog fila jedan preko drugog,redom lešnik,čokolada,
pečeni šećer.Tako svaku koru ponavljati .Na vrhu torte je fil sa dodatkom pečenog šećera.Na kraju staviti glazuru od čokolade i ukrasiti po želji.
Pored vrlo lepog ukusa ova torta je i dekorativnog izgleda kada se seče,zbog filova koji idu jedan preko drugog.



 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Sl9y
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Kontesa
ADMIN
ADMIN
Kontesa


Seks : Ženski
Datum upisa : 29.11.2010
Raspoloženje : Romantična
Komentari : Pazi šta želiš,jer se želje nekad i ostvaruju.

 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... EmptySub Dec 11, 2010 2:57 pm

"San snova" torta


Ispeći 3 kore : 5 belanaca,5 kašika šećera, 5 kašika seckanog pečenog lešnika,
5 kašika mlevenih oraha,1 kašike brašna.

I fil : Na pari skuvati krem od 1 l mleka,15 žumanaca,15 kašika šećera,9 kašika
brašna,2 vanil šećera i kad je krem kuvan (zgusnuo se),dodati 200 gr bele
Milka čokolade.Hladan krem sastaviti sa 1 margarinom i 1 buterom.

II fil : umutiti 300 gr krem šlaga sa 300 gr vode. U umućenu masu dodati 200 gr
pečenog seckanog lešnika i ujednačiti.

Pripremiti 3 biskvit rolata sa kremom od lešnika ( ili sami odaberite ukus),iseći ih na
parčad debljine 1 cm.

Slagati tortu : kora,I fil,kolutovi rolata,II fil i tako redom .
Ostaviti tortu da se malo ohladi i premazati tankim slojem krem šlaga.
Ukrasiti po želji.



 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Attachment
Nazad na vrh Ići dole
https://sestreposrcu.serbianforum.info
Sponsored content





 REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty
PočaljiNaslov: Re: REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....    REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa.... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
REVELIN TORTE-Moje torte ...Kontesa....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moje torte
» Posne torte i rolati

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: KULINARSTVO :: SLATKA TAJNA-
Skoči na: